Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Mayıs 2024

Düğün Öncesine Özel Diyet

Reklam
Düğün Öncesine Özel Diyet

Düğün öncesi yapılacak diyetlerle kısa sürede forma kavuşmak mümkün.

Düğün mevsimi yaklaştıkça gelin ve damat adaylarını kısa sürede kilo verme sorunuyla karşılaşıyor. Düğün öncesi yapılacak diyetlerle kısa sürede forma kavuşmak mümkün.Düğüne çok az bir zaman kaldı ve kısa zamanda biraz daha forma girmek isteyenlerin sayısı arttı.

Uzmanların önerilerine göre, düğüne hazırlanmak için çok düşük kalorili bir diyet uygulamayın, çünkü kilonuzu koruma şansınızı ortadan kaldırarak evlenir evlenmez fazlası ile kilolarınızı geri almanıza neden olabiliyor. Ayrıca hızlı kilo vermek için düşük kalorili bir diyet uygulamayla daha sağlıklı ve yavaş kilo verebileceğiniz bir diyet programı uygulamanız arasında en fazla 2 kilo olacaktır. Bu kadar fark için metabolizmanızla oynamanıza ve kıtlığa sokmanıza hiç değmiyor. Bununla beraber düşük kalorili diyetler vücut yağının değil, kas ve suyun gitmesine neden oluyor. Bu şekilde verilen kilolar da çok fazla formda göstermiyor.

Oysa vücut yağından bilinçli olarak kilo verebilirseniz 2 kg verdiğinizde 3-3,5 kilo vermiş gibi bir bölgesel incelme kazanabiliyorsunuz. Uzmanlar düğünden önce özellikle aktivite olarak yüzmeyi öneriyor. Bütün vücut eşit ölçüde çalıştırdığı için bölgesel incelmeye büyük destek oluyor. Bol bol su içmeyi de ihmal etmemek gerekiyor. Düğün öncesi zayıflamak istiyorsanız; öncelikle mantıklı bir hedef belirlemek gerekiyor. Düğüne iki hafta kala yapacağınız diyet sağlıklı olmak koşulu ile size 2 kilo kadar verdirebiliyor.

Almanız gereken besin öğelerini mutlaka dengeleyin. Her gün süt-yoğurt, meyve, sebze, salata, et ve ekmek ya da ekmek grubunu mutlaka tüketin. Eşinizi kilonuza ve formunuza dikkat ettiğinizi haberdar edin. Size destek olursa işiniz daha kolay olur. En çok onunla vakit geçireceğinizi düşünürsek yanınızda pasta, dondurma tüketen biriyle bu programa uymak sizi zorlar ve ayrıca kendi ailesinin yanında da ayıp olmasın diye gereksiz besin tüketimi yapmanızı engelleyebilirsiniz.

Bu dönemde stresi mümkün olduğu kadar hayatınızdan uzak tutmaya çalışın. Kafein stresinizi tetikler ayrıca selülitlerinizi de artırır. Mümkün olduğu kadar kafeinden uzak durmaya çalışın. Sizi rahatlatacak papatya, ıhlamur gibi bitki çayları tüketin. Bol bol çiğ sebze ve meyve tüketimi sağlığınız, cildiniz için gerekli olan vitamin ve mineral desteğini kazandırır, saçlarınızın ve tırnaklarınızın daha güzel görünmesini sağlar. Öğlen veya akşam öğünlerinde ekmek yerine 6 yemek kaşığı pirinç tüketebilirsiniz. “USA Rice Federation” verilerine göre; yarım fincan pirinç pişmiş olarak servis edildiğinde 103 ile 108 kalori içeriyor. Pirinç aynı zamanda sebzeler ve yağsız et proteinleri gibi sağlıklı gıdalar için iyi bir eşlikçi.

SİZİ ZAYIF GÖSTERECEK DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI SEÇİN

Düğün gününe kadar kilo veremeyeceğinizi düşünüyorsanız, düğün fotoğraflarında çeşitli bilgisayar programları kullanarak bölgesel zayıflamalar yapabilen düğün fotoğrafçılarını tercih edin. Bu konuda en iyi olan düğün fotoğrafçılarını www.dugundefotograf.com adresinden bulabilirsiniz. Ulaşacağınız fotoğrafçılarla istediğiniz şekillerde fotoğraflarınızı çektirerek, bölgesel zayıflatma yaparak da fotoğraflarınızda daha zayıf görünebilirsiniz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz